درباره شرکت صنعتی سوله خراسان

با استعانت از تاییدات الهی شرکت صنعتی سوله خراسان در سال 1362 بر اساس موافقت اصولی طرح کشوری از وزارت صنایع سنگین و با هدف گسترش فعالیت های تخصصی در زمینه ساخت انواع سازه های فلزی تأسیس گردید .
شرکت صنعتی سوله خراسان با بهره گیری از سوابق و تجربیات بیش از سه دهه و دانش فنی و با رویکرد کیفیت ، سرعت ، بهینه سازی و با به کارگیری کارشناسان مجرب و تجهیزات پیشرفته اجرایی ،توانسته نقطه عطفی در تحولات صنعتی و پویایی اقتصادی کشور باشد.
این شرکت ضمن دستیابی به جایگاه برتر کشوری در زمینه ارائه خدمات ساخت انواع سازه های فلزی توانسته افتخار صادرات به کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان ، قزاقستان ، تاجیکستان، ازبکستان و افغانستان را کسب نماید و می رود تا افتخاری دیگر به افتخارات ملی این مرز و بوم بیافزاید.

محصولات

1-سازه های صنعتی (شامل سازه های صنایع پتروشیمی و نفت و گاز، سازه های صنایع سیمان، سازه سوله کارخانجات)
2- سازه ساختمان های طبقاتی (شامل سازه برج های طبقاتی، سازه آپارتمان های مسکونی،سازه ساختمان های ویلایی)
3- سازه های غیر صنعتی (شامل سالن های ورزشی، نمایشگاهی، گلخانه ای، مرغداری ها، برج تولید خوراک دام و طیور)
4-سازه پل های فلزی (جاده ای و عابر پیاده )

دپارتمان سازمانی شرکت صنعتی سوله خراسان

ما بر این باوریم که نیروی کارآمد و متعهد عنصر و هسته اصلی سازمانها می باشد و در این راستا شرکت صنعتی سوله خراسان با آموزش های مستمر و پیاپی کارکنان خود و با به کارگیری هیئت مدیره و کارشناسان متعهد که دارای تحصیلات عالیه و از کارآمد ترین مدیران و کارشناسان مجرب کشور میباشند سهم بسزایی در ارتقاء دانش فنی صنعت ساخت اسکلت فلزی کشور ایفا می کند.
کارکنان این شرکت با تلاشی روز افزون و گام هایی استوار می کوشند تا هر چه مطلوب تر نیاز کارفرما را به تحقق برسانند .

افتخارات کسب شده

1- گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی
2- پروانه بهره برداری از وزارت صنعت ، معدن و تجارت
3- پروانه علامت استاندارد اجباری
4- گواهینامه ISO 9001
5- گواهینامه ISO 3834

آیا به دنبال مشاوره سازه های فولادی ساختمانی و صنعتی هستید؟

واحد برنامه ریزی و کنترل پروژه :

هدف این واحد تهیه کامل ترین و بهترین برنامه زمان بندی توسط نرم افزار هایPrimavera,Microsoft project با استفاده از تکنیک های فنی و تخصصی می باشد لذا با در نظر گرفتن نیازهای کارفرما ، شناسایی چالش های بحرانی ، بررسی فرآیند های تولید ، بازبینی روش های ساخت ، ظرفیت سنجی و کارسنجی ایستگاه های کاری و ارائه پیشنهادات به جهت افزایش بهره وری این برنامه به بهترین نحو ممکن پیاده سازی می شود اما از سوی دیگر کنترل و اجرای برنامه طراحی شده اهمیتی بیش از پیش پیدا می کند که با توجه به این برنامه درطول مدت اجرای کار، مهندسین و تکنسین های مجرب و کارآزموده روزانه گزارشات ابعادی دقیقی از سطح کارگاه ها مبنی بر پیشرفت فیزیکی پروژه ارائه می دهند و پس از کنترل در صورت وجود انحراف با تدبیر و با بکارگیری دانش تخصصی خود راهکار مناسب را ارائه می دهند.

واحد تولید :

برنامه زمانبندی طراحی شده و نقشه های کارگاهی ساخت (shop drawing) توسط واحد نظارت پروژه تأیید و به واحد تولید ارجاع داده می شود وپس از بررسی مهندسین و تکنسینهای این واحد عملیات برش سرد و گرم ، سوراخ کاری ، مونتاژ ، قطعه زنی و جوشکاری آغاز می گردد قابل ذکر است که نظارت موثر و کارساز متخصصین ما در واحد کنترل کیفیت براساس گواهینامه ها ، مدارک و تجربیات اخذ شده در طی چندین سال کار وتلاش مستمر فرآیند تولید را به سمت و سوی کیفیتی چشمگیرسوق میدهد. در نهایت قطعه تولید شده تمیز کاری و پس از دریافت مجوز لازم ، به واحد رنگ و سند بلاست منتقل می گردد.

واحد رنگ و سند بلاست :

تمیزکردن سطح قطعه از زنگ زدگی و آلودگیها نظیر گریس ، روغن و گرد و خاک قبل از شروع رنگ آمیزی از اهمیت بالایی برخوردار است که بر همین اساس شرکت صنعتی سوله خراسان فضایی مناسب در کنار آخرین تجهیزات پیشرفته فراهم آورده تا بتواند خود را با آخرین تکنولوژی روز دنیا تطبیق دهد .
کارشناسان ما در این واحد با تسلط بر انواع روشهای آماده سازی سطح ، قطعات دریافتی از واحد تولید را وفق مشخصات فنی منضم به قرارداد سند بلاست نموده و هرگونه آلایش چسبیده به سطح آهن را زدوده و قطعات را آماده رنگ آمیزی می نمایند .
قطعه ساخته شده پس از سند بلاست بلافاصله به کارگاه نقاشی منتقل شده و با استفاده از سیستم های رنگ پاشی صنعتی و محصولات شرکت های معتبر رنگ سازی به همراه استانداردهای لازم عملیات رنگ آمیزی طبق مشخصات فنی و برحسب ضخامت های تعریف شده در محیطی عاری از هر گونه گرد و غبار برروی قطعه انجام می گیرد.

واحد کنترل کیفیت :

حضور متخصصین و کارشناسان لایق و کار آزموده در این واحد برای ارائه محصولاتی در سطح کیفی منطبق با استانداردهای بین المللی اجتناب ناپذیر بوده ، به همین علت است که چهره جدی و مصمم هر واحد صنعتی در راستای ارتقاء کیفیت با ارزیابی واحد های کنترل کیفیت و بازرسی آن مجموعه قابل شناسایی می باشد و این شرکت نیز تمام همت خود را در تحقق بخشیدن این مهم به کار گمارده و روشها و ابزار های کنترلی را نیز بطور مداوم مورد بازنگری قرار میدهد.
در این واحد هر قطعه با استفاده از دستور العمل های کنترلی ضمن تولید توسط متخصصین کنترل و بازرسی می گردد.