ظرفیت های بخش خصوصی و صنعتی سازی در تولید مسکن استفاده شود

نایب رئیس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: همه تلاش ما این است که از ظرفیت های بخش خصوصی، صنعتی سازی و انبوه سازان در تولید مسکن استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعتی سوله خراسان، احمد دنیا مالی در بازدید از غرفه سازه های فولادی شرکت سوله خراسان، اظهار کرد: در شورای عالی مسکن و در راس آن رئیس جمهور پیگیر حمایت های لازم از بخش خصوصی برای اجرای طرح جهش ملی مسکن هستیم.

نائب رئیس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی استفاده از تکنولوژی و روش های جدید در ساخت و ساز را یکی از سیاست های مهم در ساخت مسکن ملی برشمرد و گفت: به دنبال این هستیم که با ایجاد تسهیلات از طریق بانک مسکن اعتبارات لازم به بخش خصوصی تعلق بگیرد.

وی بیان کرد: همه تلاش ما این است که از ظرفیت های بخش خصوصی و انبوه سازان در این حوزه استفاده کنیم.

دنیامالی تصریح کرد: خوشبختانه یک و نیم میلیون واحد در بحث جهش تولید مسکن شروع شده که امیدواریم بتوانیم این عدد را به چهار میلیون مسکن برسانیم.

دنیامالی ادامه داد: مجموعه های که بتوانند ظرفیت تولید انبوه مسکن را داشته باشند به صورت خاص در کمیسیون عمران پیگیری و حمایت های لازم را از این بخش خواهیم داشت.

وی در خصوص مشکلات نرخ گذاری در طرح مسکن ملی و گلایه بخش خصوصی، اظهار کرد: نرخ را در بالانس زمین و تهاتری که انجام می شود برای کسانی که بند جیم را دارند قابل قبول خواهد شد.